Nieuws

Secretarieel Jaarverslag S.V. DESZ Seizoen 2024-2025

Auteur: Gerjan Kronenberg.

Woensdag 12 november | Het seizoen 2024-2025 stond bij S.V. DESZ in het teken van vernieuwing, saamhorigheid en veerkracht. Een seizoen vol hoogtepunten, sportieve prestaties, vrijwilligersinzet en helaas ook een diep verdrietig moment dat ons allen raakte. Maar zoals altijd: samen zijn we DESZ.

Een feestelijke start

Op 21 september werd het seizoen officieel geopend met een feestelijke aftrap. Onder een stralende zon en in het bijzijn van alle teams, trainers en sponsoren werd het gloednieuwe DESZ-tenue gepresenteerd. De dag stond bol van gezelligheid, en de muzikale afsluiting door zanger Jordy van Vilsteren maakte het feest compleet. Een waardige start van een veelbelovend seizoen!

Nieuwe gezichten en frisse energie

DESZ 1 begon dit seizoen onder leiding van het nieuwe trainersduo Theo van 't Zand en Christiaan Zwiep. Hun komst bracht nieuwe energie in de selectie. Ook binnen de jeugdopleiding werd geïnnoveerd: met de introductie van Feeton, een online trainingsplatform, krijgen jeugdtrainers nu oefenstof op maat. Zo wordt er gewerkt aan een gestructureerde en kwalitatieve ontwikkeling van onze jonge talenten.

Klusdrift en groei

Het klusteam ging voortvarend van start met de afbraak van de oude garagebox. De plannen voor een nieuwe werkplaats werden al snel werkelijkheid en is inmiddels in gebruik. Dankzij de Koninklijke Buisman kon het klusteam bovendien in nieuwe warme jassen aan de slag, een mooi voorbeeld van lokale betrokkenheid.

Sportieve prestaties en dank aan de scheidsrechters.

Na een goede voorbereiding wist DESZ 1 helaas niet door te bekeren, maar in de competitie herpakte de ploeg zich sterk. Na een moeizame openingswedstrijd volgde een knappe reeks, waarin zelfs de eerste periodetitel werd binnengesleept na een overwinning op SVN'69. Daarmee was een plek in de nacompetitie voor promotie verzekerd!

Ook DESZ 2, DESZ VR1 en DESZ JO19-1 kenden een sterke start. De jeugdafdeling liet zien dat de toekomst van DESZ er rooskleurig uitziet.

Tijdens de Week van de Scheidsrechter werden onze eigen fluitisten eens goed in het zonnetje gezet. Met een leuk presentje liet DESZ zien hoe blij we zijn met hun wekelijkse inzet op en rond de velden, zonder scheids geen wedstrijd!

Verenigingsleven bruist

De Supportersclub organiseerde opnieuw een aantal gezellige activiteiten, waaronder een succesvol Oktoberfest, het kerstklaverjassen en natuurlijk het DESZ darttoernooi met maar liefst 56 deelnemers. Ook de snertactie was weer een voltreffer: 530 liter snert vond zijn weg naar de hongerige liefhebber!

Het kerstmixtoernooi in de zaal van Zwartsluis en de nieuwjaarsloop met maar liefst 174 deelnemers zorgden voor sportieve hoogtepunten in de wintermaanden.

Daarnaast startte DESZ in samenwerking met de Gemeente Zwartewaterland met Walking Football, een prachtige manier om samen in beweging te blijven, ongeacht leeftijd.

Mensen maken de club

Tijdens de algemene ledenvergadering werd Gerjan Spit herbenoemd als bestuurslid jeugdzaken. Marjan Rosloot trad af als secretaris en werd hartelijk bedankt voor haar jarenlange inzet.

Ook werden maar liefst 16 jubilarissen in het zonnetje gezet, een teken van duurzame betrokkenheid binnen onze vereniging.

Samen sterk

In mei vond de Super Saturday plaats, met veel publiek en gezelligheid rondom de wedstrijd tegen Olympia'28. Helaas werd er nipt verloren (1-2), maar de sfeer na de wedstrijd was erg goed.

Diezelfde dag sloeg echter het noodlot toe. Op 10 mei kwam Ageeth Nieborg, geliefde echtgenote van Henk en moeder van Tim, Olaf en Luka, bij een tragisch ongeval om het leven. Henk, Luka Nieborg en Hugo Tuin raakten tevens gewond. De wereld stond stil. De DESZ-familie kwam samen in verdriet, maar ook in kracht. Want juist dan blijkt: samen zijn we DESZ.

Nieuwe initiatieven en toekomstgericht beleid en een te vieren kampioenschap.

De vereniging blijft vernieuwen. Met de introductie van de DESZ WhatsApp Community zijn nieuws en updates sneller en dichter bij de leden dan ooit. Ook werd op de ledenvergadering van 26 mei ingestemd met een contributieverhoging per 1 juli 2025 en een vernieuwd vrijwilligersbeleid, waarmee we onze vereniging toekomstbestendig willen maken.

Daarnaast leverde Lars Visser een knappe prestatie door zijn KNVB-trainersdiploma te behalen, een mooi voorbeeld van ontwikkeling binnen eigen gelederen.

Ook de sponsorcommissie zat dit jaar bepaald niet stil. Achter de schermen werd hard gewerkt aan het binnenhalen van nieuwe sponsoren en het verlengen van bestaande contracten en met succes! Als dank werden onze sponsoren op 24 mei in de watten gelegd bij 't Kraantje, waar het nog lang gezellig bleef. Deze dag had sowieso al een feestelijk tintje, want DESZ 3 mocht een geslaagd seizoen bekronen met een prachtig kampioenschap. Klasse mannen!

Seizoenseinde en afscheid

In de nacompetitie voor promotie naar de 3e klasse kwam DESZ 1 helaas net tekort. Na winst op VC Trynwalden werd in de tweede ronde tegen Foarut na strafschoppen verloren. Een bitter einde van een sterk seizoen, waarin de jonge ploeg karakter toonde.

Op donderdag 19 juni vindt de afscheidswedstrijd van Remco Lachenal plaats. Een prachtig eerbetoon aan een clubman pur sang, met veel publiek langs de lijn. Ook werd scheidsrechter Albert Visser bedankt voor jarenlange dienst als clubscheidsrechter en namen we afscheid van de DESZ 1 spelers die stoppen of onze club gaan verlaten. Achter de schermen werd ook een bloementje uitgereikt aan Albert-Jan Overmars die na jarenlange inzet als trainer bij de jeugd en interim periodes bij de seniorenteams met zijn zoon Julian meeverhuisd naar S.C. Genemuiden.

Tot slot

Het seizoen 2024-2025 was er één met sportieve hoogtepunten, verenigingsplezier, innovatie en saamhorigheid, maar ook een seizoen waarin we stilstonden bij wat echt belangrijk is: de kracht van onze gemeenschap.

Met trots kijken we terug en met vertrouwen vooruit.
Op naar een nieuw seizoen, met nieuwe kansen, sportieve ambities en vooral: samen plezier in voetbal bij S.V. DESZ.

Namens het bestuur,
Gerjan Kronenberg
secretaris (a.i.) van S.V. DESZ

Advertentie

Bert Leistra Makelaardij Hasselt
clubsponsor Bert Leistra Makelaardij Hasselt
X
Blijf op de hoogte en volg ons via https://x.com/SVDESZ.
Fotoalbum
Bekijk alle fotoalbums >
  • Sinds 1946
  • 500 leden
  • 4G klasse
  • 25 teams