DESZ 1 pakt koppositie over

























































Maandag 17 maart | Op 15 maart stond de uitwedstrijd tegen Heeg op het programma voor DESZ. In de eerste helft wist DESZ twee keer het net te vinden, na rust was het Heeg dat één keer wist te scoren en daarmee de einduitslag op 1-2 bracht.
Op een moeilijk bespeelbaar veld is het DESZ dat gelijk druk zet op de verdediging van Heeg. En dat loont want DESZ heeft heel snel de bal weer in de ploeg. De eerste kans is er voor Krabbe, hij krijgt de bal voor de voeten maar schiet op de keeper. Hierna volgen nog wat kansen voor Bakker en Schoonewelle. Na een kwartier is het Lachenal die met een fraaie steekpass Schoonewelle alleen voor de keeper zet. Het is wederom de keeper die het sterkst uit de strijd komt. Na 25 minuten is het dan toch raak voor DESZ. Een corner belandt voor de voeten van Holthof en die bedenkt zich niet en schiet de bal achter de keeper.
De volgende grote kans is ook voor Holthof, uit weer een corner kopt hij nu rakelings naast. Het is duidelijk dat DESZ de marge snel wil verdubbelen. Vlak voor rust is het Holthof die met een goeie bal Schoonewelle weet te bereiken. Schoonewelle weet nu wel de keeper te verschalken en brengt de stand vlak voor rust op 0-2.
In de 2e helft verandert er weinig aan het spelbeeld, DESZ heeft veel de bal maar beloont zich te weinig. Waar Schoonewelle de kans heeft om de stand op 0-3 te brengen laat hij dit na. De grootste kans in de 2e helft is voor de ingevallen Marsman. Hij komt één op één met de keeper en probeert hem over de keeper te krijgen, hij schiet de bal alleen recht in de handen van de doelman.
Kort hierna gebeurt dan toch waar je bang voor bent. De eerste de beste kans voor Heeg wordt zeer knap binnengeschoten en laat Feenstra kansloos. Zo krijgen we toch nog een spannende slotfase waarbij Heeg het vooral met lange ballen probeert. DESZ weet de pot dicht te houden en sleept zo een hele belangrijke overwinning binnen.
Aangezien koploper VHK verliest is DESZ door deze overwinning de nieuwe koploper!
Met dank aan Jan Willem Oldenbeuving voor de foto's van de wedstrijd.